Hurtownie alkoholu a skład podatkowy

Alkohol to towar, którym obrót na terenie Polski jest dość trudną sprawą. Branża ta jest niełatwa nie tylko ze względu na ogromną konkurencję, ale także wiele przepisów i ciągły nadzór Urzędu Skarbowego. Jednak, w porównaniu z poprzednimi latami, prowadzenie firmy w branży alkoholowej jest dziś nieco łatwiejsze.

Obecnie każda mała i średnia hurtownia alkoholu może bez większych problemów prowadzić swoją działalność, gdyż od jakiegoś czasu istnieje tak zwany usługowy skład podatkowy. Polega on na tym, iż hurtownicy mają możliwość przechowywania alkoholu z zawieszeniem płatności podatku akcyzowego. Kiedyś przywilej ten dotyczył wyłącznie największych firm w branży, a dziś jest dostępny dla wszystkich. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 14 tysięcy firm związanych z branżą alkoholową. Dzięki składowi podatkowemu, szybsze i mniej skomplikowane stało się również banderolowanie produktów. Kiedyś przedsiębiorcy musieli przesyłać banderole do producenta, od którego nabywali produkty, i czekać aż cała dostawa zostanie nimi oklejona. Okres oczekiwania wynosił nierzadko kilkanaście bądź więcej dni. Dziś banderolowanie może odbywać się już na terenie Polski. Usługowy skład podatkowy wpływa także na polepszenie płynności finansowej. Hurtownicy nie tylko sporo oszczędzają na kosztach magazynowania, ale również dostarczenie towaru na rynek odbywa się o wiele szybciej. Zważywszy na ilość hurtowni alkoholowych na Polskim rynku, uruchomienie składu podatkowego było świetnym rozwiązaniem. Więcej na stronie: http://warszawa.alkohole.eurocash.pl/

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Colostrum bovinum – składnik idealny dla naszego ciała

  Colostrum bovinum – składnik idealny dla naszego ciała

  Chcąc na lata zachować piękny wygląd oraz młodość oraz jędrną i miłą w dotyku skórę musimy o nią dbać. Poza odzywaniem, stosowanie kremów na bazie mleka klaczy sprawi, że procesy odbudowy komórkowej będą zachodzić sprawniej. Więcej rzeczy dotyczących siary klaczy znaleźć można na stronie: https://genactiv.eu Kosmetyki na bazie mleka klaczy – najlepsze naturalne wsparcie organizmu …Read More »
 • Jak upiększyć łazienkę?

  Jak upiększyć łazienkę?

  W jaki sposób możemy urozmaicić swoją łazienkę? Jest to pomieszczenie, w którym spędzamy nierzadko kilka godzin w ciągu dnia. Ważne jest zatem, aby było to pomieszczenie, w którym przyjemnie spędza się czas. Możemy to osiągnąć między innymi stosując ciekawe dekoracje do łazienki.Read More »
 • Krainy geograficzne Peru.

  Krainy geograficzne Peru.

  Jak wiemy Peru jest złożone z trzech krain geograficznych, do jakich należą Costa, Selva oraz Sierra. Każda z nich jest niezmierzona, każda , z nich posiada nieodkryte tajemnice, a także każda jest warta jest zwiedzenia wzdłuż i wszerz. Costa to przede wszystkim wspaniałe wybrzeże Pacyfiku, które z jednej strony ukazuje się pięknem plaż oraz dodatkowo …Read More »