Skutki odwodnienia organizmu

Odczuwasz dokuczliwe bóle głowy, którym towarzyszy senność, zmęczenie, czy utrata apetytu? Tego typu objawy mogą być oczywiście wskaźnikiem występowania jakiejś choroby w organizmie, ale równie dobrze mogą wynikać z odwodnienia organizmu, które występuje dość często.

Pomimo tego, że do wody mamy nieograniczony dostęp, bardzo często nasz tryb życia jest na tyle aktywny, że zapominamy o tak podstawowych czynnościach, jak regularne nawadnianie organizmu w trakcie dnia. Jest to błąd, gdyż niedociągnięcia w tym zakresie mogą przynosić niekorzystne konsekwencje. Nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu jest jednym z nich.

Wspomniane wyżej objawy nie pojawiają się bez potrzeby. W ten właśnie sposób organizm informuje nas, że zaniedbujemy go, ponieważ nie dostarczamy mu niezbędnych składników, których potrzebuje w wystarczających ilościach. Co robimy, gdy boli nas głowa? Zazwyczaj sięgamy po szklankę wody i tabletkę, by uśmierzyć ból. Tymczasem bardzo często to właśnie już samo dostarczenie do organizmu wody, okazuje się wystarczającym krokiem do tego, byśmy lepiej się poczuli.

Możemy zatem uniknąć nieprzyjemnych stanów, zmęczenia czy zbytniej nerwowości, jeśli będziemy systematycznie nawadniali swój organizm. Woda (https://www.darnatury.pl/blog/category/darnatury-dobry-produkt-2016 ) jest źródłem życia, nasz organizm w przeważającej mierze składa się właśnie z niej, zatem jakiekolwiek braki w tym zakresie skutkują różnego rodzaju chorobami, czy niekorzystnymi zmianami w organizmie. Unikajmy tego pijąc jak najwięcej płynów w ciągu dnia, a także jedząc owoce, które zawierają duże ilości wody.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • cieszyn dobrym miejscem do zwiedzania.

  cieszyn dobrym miejscem do zwiedzania.

  Kiedy ktoś wybiera się do miasta Cieszyn, musimy naładować swoją energię do maksimum. Czemu? Jest to proste miasto kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, zakątków, że żeby być w stanie je wszystkie zobaczyć naprawdę musimy mieć dużo siły. Ale co najważniejsze miejsca te są warte zobaczenia. Jeżeli w planach mamy kilkudniową wycieczkę noclegi Cieszyn znajdują …Read More »
 • Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu.

  Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu.

  Mimo kiepskiej sytuacji, która panuje w ostatnich latach w naszym kraju to jednak baza turystyczna staje się coraz bardziej interesująca. Wreszcie nadszedł moment, w którym władze zaczęły zauważać, że inwestycja w turystykę jest fantastycznie opłacalna, gdyż jest to detal, który tak naprawdę za każdym razem będzie bajecznie sławny.Polecamy Platinum Palace restauracje Wrocław. Z tego powodu …Read More »
 • Uroki Jabłonowa.

  Uroki Jabłonowa.

  Pisanie o małych miejscowościach jest dosyc trudnym zadaniem ale myślę, że każda mała miejscowość ma swoją historię i skrywa tajemnice. Jabłonowo to mała wioska w wielkopolsce. Znajduje się pomiędzy Czarnkowem i Ujsciem. Historia Jabłonowa sięga czasów neolitu. Zaczeto odkrywać fragenty naczyń glinianych i kości a kultura ta przypada na lata 700 – 400 p.n.e. Od …Read More »