Często bywa tak, że projektanci nowe inspiracje czerpią ze starszych projektów, wcześniejszych popularnych trendów czy styli. Weźmy pewny przykład dla lepszego zobrazowania. Projektant zaaranżował małą łazienkę inspirując się prostotą nordycką i wnętrzem przemysłowym z połowy wieku. Do tego dołączył on włoski kunszt oraz elegancję. W ten sposób powstaje ponadczasowe rozwiązanie, którego jeszcze wcześniej nie było. Jest ono czymś nowym, ciekawym, a ponadto jest to rozwiązanie kompleksowe. Innym przykładem może być połączenie stylu pochodzącego z Japonii.

Obróbka drewna charakterystyczna dla tego kraju sprawia, że można stworzyć w łazience prawdziwą oazę. Dodatkowo można połączyć ten styl z innymi pomieszczeniami, przykładowo z sypialnią. Drewno łącząc te dwa pomieszczenia tworzy ciekawą, miłą atmosferę. Płytki z wzorem drewna w łazience nie są takim oczywistym pomysłem. Jest to coś oryginalnego i niespotykanego. Natomiast panele od sufitu do podłogi w łazience tworzą nowoczesne wzornictwo.

Nowoczesny design łazienki

Czymś zupełnie nowym jest połączenie struktury ceglanej wraz ze szklaną kopułą na suficie. W ten sposób do łazienki można wpuścić naturalne światło, którego zazwyczaj w nich brakuje. Architektura wraca do rytmu dnia i nocy. Jest to coś nowego, świeżego i interesującego w kontekście łazienki. Remontując łazienkę, często dopasowujemy do niej całe mieszkanie. Chcemy aby wszystko było utrzymane w takim samym stylu. Dobierając więc odpowiednią paletę kolorów poświęcamy temu ogrom czasu, ponieważ jest to istotna część całej koncepcji mieszkania. W takim razie jakie są teraz modne palety kolorystyczne dla łazienek?

Na ten moment odchodzi się od różu, miedzi i różnych ich odcieni. Jednakże nie oznacza to, że te kolory i ich odcienie całkowicie znikną. W tym momencie coraz chętniej wybiera się jednak kolorystykę w tonacji ziemi. Oznacza to kolory beżu, blondu, zieleni jak i popiołu. Popularna jest również czerń i biel metali. Nadal wykorzystuje się dwukolorowe kombinacje, także w łazienkach. Niczym nowym jest wybieranie kontrastów, przykładowo bieli od wewnątrz, a kolorów na zewnątrz, albo samej czerni i bieli. Grupa Mo ma kilka interesujących wzorów na swojej stronie:

Nowoczesne trendy i kolory w płytkach łazienkowych

Projektując łazienkę warto się porozglądać i zainspirować. Aktualnie możemy znaleźć wiele ciekawych połączeń kolorystycznych czy obecnych trendów. Rozglądając się po różnych inspiracjach znajdziemy teraz także duży wybór płytek ceramicznych. Płytki potrafią zmienić całą łazienkę. Przykładowo delikatny kontur wokół przedmiotów oraz różowa tonacja sprawiają, że łazienka wydaje się delikatna i elegancka.

Kolekcja pełna harmonii i kontrastu między materiałami, formami, objętościami przywołuje na myśl delikatność cienkich kawałków metalu jak i eleganckich marmurowych detali. Równie interesującym materiałem jest beton. Rzadko kiedy wykorzystywany w łazienkach. Posiada on oryginalną fakturę jak i modny kolor. Piękno, które jest zazwyczaj ujęte w inny delikatny sposób zostało zamienione w coś uniwersalnego dzięki betonowi. Różne kształty, rozmiary jak i wzory (np. jodełki) sprawiają, że łazienka jest dynamiczna oraz modna.

[wpdean-random-posts]